Jak zrobić prawo jazdy krok po kroku..

Aby zostać szczęśliwym posiadaczem prawa jazdy musisz przebyć jedną z dwóch dróg:

W obu przypadkach musisz na początku swojej drogi wyrobić Profil Kandydata na Kierowcę.

Profil możesz wyrobić najwcześniej 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia.

Którą drogę do prawka wybrać?

  • W tym przypadku Profil Kierowcy powinieneś lub powinnaś wyrobić przed rozpoczęciem wykładów i tak będzie najlepiej. Ale jeżeli nie wyrobisz się na nasz termin rozpoczęcia to nie martw się. Przyjdź. Doniesiesz profil później ponieważ pierwsze spotkanie nie jest jeszcze oficjalnym rozpoczęciem kursu. Wszystkiego dowiesz się na miejscu.
  • Prawo jazdy w klasyczny sposób tzn. kurs z wykładami robiło 99% Twoich znajomych. Jak nie masz ochoty kombinować to zapraszamy do zapisów i widzimy się na rozpoczęciu. :)
  • Jeżeli wybierzesz tą opcję to Profil Kierowcy będzie potrzebny dopiero do umówienia się na egzamin teoretyczny do WORDu i rozpoczęcia jazd.
  • Jest to opcja dobra dla tak zwanych „ciśnieniowców”, osób nie koniecznie mających ochotę uczestniczyć w zajęciach grupowych (np. ze względu na wstrętne wirusy lub paniczny lęk przed innymi ludźmi w ilościach powyżej jednej osoby) oraz osób po prostu nie mającej możliwości chodzić na wykłady.
  • Kto to ciśnieniowiec?

    Osoba najczęściej płci męskiej, lat 17, nie mogąca się doczekać upragnionego prawa jazdy i możliwości imponowania nim innym osobom płci różnych, z różnych powodów i w różnych celach. Osoba ta nie może spać po nocach z wyżej wymienionego powodu. Regularnie przegląda ogłoszenia motoryzacyjne najczęściej w kategorii BMW E46; cena do 2000zł.

    Definicja jest luźna. Ale wiadomo o co chodzi. :)

  • W tej opcji możesz się zapisać na kurs niejako przed czasem. Dostaniesz od nas materiały, przygotujesz się na cacy, z dniem kiedy zostanie Ci 3 miesiące do 18 urodzin wyrabiasz Profil Kierowcy, zapisujesz się na teorię do WORDu i zaraz po jej zaliczeniu zaczynasz jazdy. W ten sposób można skończyć kurs i zdać praktyczny egzamin tak aby prawo jazdy odebrać od razu po ukończeniu 18 lat.

Zapisz się przez zapisy. Wpłać przelewem wpisowe. Daj nam znać, że chcesz iść tą drogą. Prześlemy Ci kod dostępowy do nauki i testów online.

Czy mogę z opcji bez wykładów przejść do opcji klasycznej?

Tak. Jeżeli uznasz, że jednak chcesz iść na wykłady, możesz dołączyć do dowolnej grupy rozpoczynającej zajęcia w klasycznej formie.

Ile czasu trwają wykłady?

Ilość dni wykładów jest płynna i zależy od tego co wykładowca ustali z grupą, od wielkości grupy itd. Robimy tak żeby przynajmniej większość była zadowolona. Przeważnie jest to 5-6 spotkań ok godziny 16:30.

Ile czasu trwa kurs praktyczny?

To zależy głównie od Ciebie. Ale też od dyspozycyjności instruktora i wielu nieprzewidywalnych zdarzeń. Można założyć, że bez pośpiechu z większością instruktorów skończysz część praktyczną (minimum 30 godzin jazd) w ok. 2 miesiące. Jeżeli jednak będziesz bardzo intensywnie umawiać się na jazdy, z różnymi instruktorami ze szkoły, nie wybrzydzając za bardzo co do możliwych godzin, to możesz się wyrobić w mniej niż miesiąc.

Należy jednak pamiętać, że w kursie na prawo jazdy rzadko chodzi o jak najszybsze odbębnienie 30 godzin. Chociaż czasem i tak się zdarza.

Czy przed pierwszym spotkaniem muszę iść do biura szkoły?

Nie. Zapisujesz się przez naszą stronę. Wpisowe wpłacasz przelewem lub gotówką na pierwszym spotkaniu.