Jak zrobić prawo jazdy krok po kroku..

Aby zostać szczęśliwym posiadaczem prawa jazdy musisz przebyć jedną z dwóch dróg:

W obu przypadkach musisz na początku swojej drogi wyrobić Profil Kandydata na Kierowcę.

Profil możesz wyrobić najwcześniej 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia.

Którą drogę do prawka wybrać?

  • W tym przypadku Profil Kierowcy powinieneś lub powinnaś wyrobić przed rozpoczęciem wykładów i tak będzie najlepiej. Ale jeżeli nie wyrobisz się na nasz termin rozpoczęcia to nie martw się. Przyjdź. Doniesiesz profil później ponieważ pierwsze spotkanie jest bardziej spotkaniem organizacyjnym. Wszystkiego dowiesz się na miejscu.
  • Prawo jazdy w klasyczny sposób tzn. kurs z wykładami robiło 99% Twoich znajomych. Jak nie masz ochoty kombinować to zapraszamy do zapisów i widzimy się na rozpoczęciu. :)
  • Po wpłacie wpisowego dostaniesz od nas materiały, przygotujesz się z teorii na cacy, w międzyczasie wyrobisz Profil Kierowcy. Najwcześniej 1 miesiąc przed 18-tką zapisujesz się na teorię do WORDu i zaraz po jej zaliczeniu zaczynasz jazdy. Po ukończeniu jazd nie musisz już zdawać powtórnie egzaminu teoretycznego w WORD, zdajesz tylko praktyczny.
  • Jeżeli wybierzesz tą opcję to Profil Kierowcy będzie potrzebny dopiero do umówienia się na egzamin teoretyczny do WORDu i rozpoczęcia jazd, więc możesz go wyrobić później.

Zapisz się przez zapisy. Daj nam znać, że chcesz iść tą drogą (zaznacz w formularzu). Wpłać przelewem wpisowe. Prześlemy Ci kod dostępowy do nauki i testów online.

Czy mogę z opcji bez wykładów przejść do opcji klasycznej?

Tak. Jeżeli uznasz, że jednak chcesz iść na wykłady, możesz dołączyć do dowolnej grupy rozpoczynającej zajęcia w klasycznej formie.

Ile czasu trwają wykłady?

Ilość dni wykładów jest płynna i zależy od tego co wykładowca ustali z grupą, od wielkości grupy itd. Robimy tak żeby przynajmniej większość była zadowolona. Przeważnie jest to 5-6 spotkań ok godziny 16:30.

Ile czasu trwa kurs praktyczny?

To zależy głównie od Ciebie. Ale też od dyspozycyjności instruktora i wielu nieprzewidywalnych zdarzeń. Można założyć, że bez pośpiechu z większością instruktorów skończysz część praktyczną (minimum 30 godzin jazd) w ok. 2 miesiące. Jeżeli jednak będziesz bardzo intensywnie umawiać się na jazdy, z różnymi instruktorami ze szkoły, nie wybrzydzając za bardzo co do możliwych godzin, to możesz się wyrobić w mniej niż miesiąc.

Należy jednak pamiętać, że w kursie na prawo jazdy rzadko chodzi o jak najszybsze odbębnienie 30 godzin. Chociaż czasem i tak się zdarza.

Czy przed pierwszym spotkaniem muszę iść do biura szkoły?

Nie. Zapisujesz się przez naszą stronę. Wpisowe wpłacasz wcześniej przelewem lub gotówką na pierwszym spotkaniu.